Submission Hunter Pro 16 (Robstown, TX)

Grappling Card (Subject to Change):

Blue Belt

HVY Gi – George Hammond (Gracie Humaita CC/Team OMA) vs Herschel Shoats (Presa BJJ)

HVY – Shawn Yates (Strong Arm) vs Ricky Rosalez (Narvaez BJJ)

200 – Mark Olvera (STGT) vs Zachary Garcia (Strong Arm)

190 Gi – Moises Cavazos (Presa RGV) vs Lee Cink (Matagorda Bay BJJ)

220 Gi – Matthew Ruibal (Gracie Humaita CC) vs Christopher Rios (Strong Arm)

170 Gi – Guadalupe Briseno (Presa CC) vs Jacob Campos (FCFA)

135 Gi – Diego Villalobos (Nova Geracao MEX) vs Aaron Maddox (Gracie Humaita CC/Team OMA)

160 Gi – Abel Gutierrez (GB Brownsville) vs Cesar Gonzalez ( Cadejo BJJ)

135 Gi – Aaron Davis (Gracie Humaita CC) vs Aaron Gomez (Narvaez BJJ)

Purple Belt

155 No-Gi Title – TBA vs Jordan Holy (DarksideHoly Grail)

170 – Alexander Atwell (Cadejo BJJ) vs Roger Torres (Half Shell BJJ)

130 – Elsa Cardenas (GB Brownsville) vs Maylene Bellino (Narvaez BJJ)

180 Gi – TBA vs Mack Oliver (Gracie Humaita CC/Team OMA)

140 Gi – Jeff Oelerich (Harlingen Jiu-Jitsu Club) vs Justin Garcia (Presa BJJ)

180 – CJ Rodriguez (StrongArm) vs James Johnson (Gracie Humaita CC/Team OMA)

160 Gi – Alejandro Lopez (Nova Geracao MEX) vs Jose Castellanos (Gracie Humaita CC)

200 Gi – Armando Negrete (Nova Geracao MEX) vs Gabriel Nixon (Travis Moore BJJ)

155 – TBA vs Kimmy Dowell (Strong Arm)

145 – Donovan Carasco (APL) vs Bryant Herrera (Strong Arm/Galactic Studios)

Brown Belt

135 Gi – TBA vs Audreyana Garcia (Presa BJJ)

195 Gi – Arturo Reyes (GB Brownsville) vs Marco Mayen (Presa CC)

165 Gi – Nicolas Varona (Nova Geracao MEX) vs Josh Rios (Fit 2 Fight BJJ)

HVY Gi – TBA vs John Barrera (Strong Arm)

165 Gi – Michael Esquivel (Alpha Omega/Soul Fighters) vs Ruben Rodriguez (GB Corpus)

Black Belt

210 Gi – Jimmy Lugo (FCFA) vs Chris Banta (GB Corpus)

155 – Daniel Garza (GB McAllen) vs Justin Barker (Strong Arm)

185 – Joshua Sharpless (GB McAllen) vs Corey Bellino (Narvaez BJJ)

175 Gi – Carlos Diego Ferreira (Ferreira BJJ) vs Ryno Durbin (GB Corpus)

Teens

85 – Dragon Davila (Ohana) vs Isaiah Glasgow (GB Corpus)

125 – Hannah Rodriguez (Axios MMA Harlingen) vs Amaris Yates

110 – Jacob King (Spartan MMA) vs Jaymez Ramon (Strong Arm)

120 Gi – Nathen Duran (Team Ferreira) vs Andy Garza (Ohana)

Kids

75 Gi – TBA vs Aiden Rodriguez (Presa CC)

75 – Alejandro Montoya (Spartan MMA Academy) vs Exidous Aguilar (South TX Renegades)

60 Gi – Randy Williams (Team Shark) vs Trey Gonzales (Strong Arm)

70 – Shamus Ward (Gracie Humaita CC) vs Nate Suarez (FCFA)

75 – Sergio Guajardo (Ohana) vs Carlos Rosales (Strong Arm)

80 – Erik Duran (Team Ferreira) vs Roel Gonzalez (Fit to Fight/Presa BJJ)

60 – Israel Banda (Fight to Fit BJJ) vs Nicolas Bellino (Narvaez BJJ)

55 – Jazzmine Gwen (Alex Martins BJJ) vs Carly Rodriguez (Presa)

60 – Kate Banda (Fit To Fight BJJ) vs Avianna Caceres (Presa BJJ)

60 – Samantha Herrera (STGT) vs Kirra Phillips (Narvaez BJJ)