Texas Submission Hunter 9 Grappling Card – Humble, TX

Blue Belt

170 – Michael Thomas (Darkside) vs Tommy Dougherty (Team Ed Ramos)

135 – Jacob Silva (Darkside) vs Hector Silva (Revolution)

180 – Robert Perez (Team Tooke) vs Chris Reyna (Revolution)

155 – Randy Baker (Darkside) vs Dalton Kozak (Revolution)

150 – Kegan Cegielski (Team Rivas) vs Ben Leal (PS)

135 Gi – Daniel Peet (Gracie Humaita) vs Daryl Lebus (Team Tooke)

155 – Jose Quintanilla (Paradigm/GFT) vs Eddie Zavala (Precision)

140 – Steven Vera (Metro) vs Abel Salazar (Team Tooke)

185 – Chris Martinez (Elite) vs Alex Torres (GB Woodlands)

Purple Belt

160 Gi – Aiden Wright (Elite) vs Kerwin Rodriguez (Team Ed Ramos)

185 – Josh Yelverton (10th Planet) vs Alan Masner (Revolution)

170 – Harry Montecinos (Darkside) vs Carlos Lazo Jr. (Revolution)

145 Gi – Chris Farias (Midtown/TT) vs Mohammed Magharef (GB)

180 – Nico Echeverry (ACS) vs Chris Perez (GB Woodlands)

145 Gi – Juan Chapa (Elite) vs Marcel Woodard (Paradigm/GFT)

125 – Tori Applegate (10th Planet) vs TBA

155 Gi – Chance Norman (Gracie Humaita) vs Matt Mcfarland (GroundDwellers)

120 – Shellye Culpepper (TPC) vs Cassie Herrera (Ground Dwellers)

150 – Erik Wright (Team Rivas) vs Kody Williams (GB Woodlands)

170 – Chris Watt (Precision) vs Steve Portillo (Team Tooke)

140 – Dyana Daniel (10th Planet) vs Chasity Deleon (Revolution)

180 No-Gi Title – Chase Hannah (10th Planet) vs Mike Torres (Team Tooke)

Brown Belt

170 – Jason Harrington (Next Generation) VS. Joel Heinen (GB Woodlands)

155 – Sean Applegate (10th Planet) vs TBA

185 Gi – Otto Darmstadt (Gracie Humaita) vs Tommy Aldrete (Team Gacho)

Black Belt

195 No-Gi Title – Reed Shefler (Paradigm/GFT) vs Pedro Araujo (GB Heights)

185 Gi Title – Evan Gideon (GFT) vs Alex Morono (GB Woodlands)

205 Gi Title – Jimmy Lugo vs Brian Marvin (GB Sugarland)

190 Gi – TBA vs Carlos Martinez (GB Woodlands)

Teens Division

145 Gi – David Townsend (BTT Humble) vs John Bailey JR. (GB/GroundDwellers)

115 – AJ Ray (Darkside) vs Andy Garza (Ohana)

145 – Flint Saltarelli (Team Rivas) vs Joshua Hahm (Mohler)

80 – Aden Ray (Darkside) vs TBA

Kids Division

70 – TBA vs Eddie Pugachov (Team Tooke)

70 – Nate Suarez (FCFA) vs Caio Aron (Team Gacho)

72 Gi – Ryan Wartenbach (Elite) vs John Pineda Jr. (Revolution)

60 – Jake Langties (Streamline) vs Lupe Hernandez (Team Tooke)